Praktijk Leer Unit (PLU) |
Als jij denkt: hoe meer grijs hoe beter, dan heeft WZH een geweldige uitdaging voor jou.
Samen met de Haagse Hogeschool en het Mondriaan College hebben wij iets nieuws opgezet. We noemen dat een PraktijkLeerUnit (PLU).
Waarom PLU?
Goede stageplekken.
Wat doet de PLU?
Wordt onze zorg ook de jouwe?
PLU in WZH.
Ben jij nieuwsgierig naar vernieuwing in de zorg? Ben jij zelfbewust genoeg om te denken dat jouw ideeën over de zorg de moeite waard zijn? Heb jij je hart op de goede plek voor onze bewoners?
Mail ons! opleiding@wzh.nl.
Waarom PLU?
Het aantal ouderen neemt toe ('de vergrijzing' wordt dat wel genoemd). Dat betekent ook dat de vraag om zorg groter wordt. En niet alleen in aantallen maar ook in soorten. Wat vandaag een goede aanpak lijkt is morgen al weer ouderwets. Er zijn dus steeds meer goede mensen nodig in de zorg.
Er zijn steeds meer mensen in de zorg nodig. Maar er gaan er steeds minder in de zorg werken. En van die weinige mensen haken er ook nog eens veel al heel snel af!
Met de PLU willen we ervoor zorgen dat werken in de zorg aantrekkelijker wordt. Door beter uit te leggen wat er zo leuk is aan de zorg. En - heel belangrijk - door te zorgen voor goede stageplekken.
Goede stageplekken
Als je wel eens stage hebt gelopen, weet je dat dit in het begin best wennen is. Een nieuwe omgeving, allemaal nieuwe mensen, werk dat nieuw is.
Wat je misschien niet weet is dat het ook wennen is voor de mensen die vast op jouw stage-adres werken. Zij zien elke keer nieuwe gezichten, en moeten zich ook steeds weer aanpassen aan de vragen en nieuwe ideeën die stagiairs binnenbrengen.
Wat doet de PLU?
Uniek aan de PLU is dat leerlingen/stagiairs en medewerkers samen werken aan onderzoeken en projecten. Doel is steeds om de zorg te verbeteren. Jij brengt je kennis van school en je enthousiasme. Medewerkers hun ervaring en vertrouwdheid met de bewoners.
Ook bijzonder is de samenwerking tussen WZH, Haagse Hogeschool en Mondriaan College. Stel, je ziet tijdens je stage iets wat niet goed gaat. De school kan daar dan een project van maken. Bijvoorbeeld door middel van een onderzoek. Doel is natuurlijk dat theorie en praktijk nog beter op elkaar aan gaan sluiten.
Of je nu op school zit of aan het werk bent: je dag is goed als je resultaat ziet van wat je doet. De PLU geeft je de kans om bij te dragen aan een beter resultaat in de zorg. En als jij het naar je zin hebt zien anderen dat ook.
Daarmee word jij een van de visitekaartjes van de PLU. Met als gevolg meer jongeren die enthousiast worden. Meer jongeren die ook bij de PLU willen komen - en dus meer stageplekken!
Wordt onze zorg ook de jouwe?
Mari Groenendaal, praktijkleraar PLU "Ik ben een klein spinnetje in het grote web van onderwijs en zorg. Ik heb met iedereen contact: organisaties, medewerkers en studenten. PLU is een uniek project voor de Haaglanden. Op andere plaatsen in Nederland zijn er met dit soort projecten al veel resultaten geboekt.
Ik wil jou graag in mijn net(werk)! Ik heb jouw frisse blik nodig. Jij kunt mij en de andere medewerkers op nieuwe ideeën brengen. Ben jij student op het Mondriaan College of de Haagse Hogeschool? Ben jij bijzonder genoeg om kansen te zien voor verbetering in de zorg? En kun je dat ook waarmaken in de praktijk?
Bel mij dan 070 890 19 95. Of mail mij. Dan maak ik gauw een afspraak met je.
PLU in WZH
De PraktijkLeerUnit is gestart in WZH Hoge veld en WZH De Strijp. In beide locaties wordt gewerkt met dementerende ouderen volgens het leefstijlconcept.
|